Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
1 lipca w Polsce obchodzimy Dzień Psa. Może to doskonała okazja by zdecydować się podarować kochający dom bezdomniakowi z lubelskiego schroniska. Obecnie w placówce na adopcję czeka 126 psów.
Po miesiącach intensywnych prac konserwatorskich, Mauzoleum na terenie Państwowego Muzeum na Majdanku ponownie otwarto dla zwiedzających. Symboliczna urna z prochami ofiar niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego została odnowiona z najwyższą starannością – to pierwszy tak kompleksowy remont tego wyjątkowego miejsca pamięci.
W szpitalnym korytarzu chaos, tłum poszkodowanych, awaria zasilania, a na zewnątrz tłum domagający się pomocy. Na szczęście to tylko ćwiczenia. W Lublinie zakończyło się właśnie dwudniowe pilotażowe szkolenie „SZPITAL-25”, w którym brali udział żołnierze, personel USK nr 4 oraz eksperci z Centrum Symulacji Medycznej.
W Filharmonii im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie odbyło się wyjątkowe wydarzenie muzyczne inaugurujące tegoroczne obchody Dnia Unii Lubelskiej. Koncert zatytułowany „W harmonii głosów. Polsko-litewskie spotkanie chóralne” przyciągnął licznie zgromadzoną publiczność
Zapaśnicy, pływacy, bokserzy, ciężarowcy, a nawet młody jeździec – aż 42 sportowców z województwa lubelskiego zostało dziś uhonorowanych w ramach programu LUBELSKIE TEAM SPORT.
Lublin zostawił coś dla potomnych - w wazonie znajdującym się na elewacji remontowanego kościoła została umieszczona kapsuła czasu.
W Zespole Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów prezydenta Lublina dla uczennic i uczniów szkół podstawowych – laureatów konkursów przedmiotowych oraz finalistów i laureatów olimpiad ogólnopolskich.
Młodzież pokazała swoje prace na wystawie „Pomiędzy barierami-between fences”. Oprócz prac młodych z Lublina, można zobaczyć dzieła m.in. rówieśników z Izraela.
Pierwszy tytuł doktora honoris causa w historii istnienia Lubelskiej Akademii WSEI otrzymał profesor Leszek Balcerowicz.
Najzdolniejsi młodzi pasjonaci informatyki i szkoły, które wspierają nowoczesną edukację, zostali nagrodzeni podczas finałowej gali Lubelskiej Ligi IT. W poniedziałek 23 czerwca, w auli Zespołu Szkół nr 13 w Lublinie, poznaliśmy zwycięzców konkursu będącego częścią projektu „Lublin – Edukacyjna Przyszłość IT”.
Ojciec – odwieczny bohater domowych napraw, mistrz sucharów i ekspert od pilotów do telewizora. W Dniu Ojca składamy im życzenia, a przy okazji... podsyłamy trochę śmiechu. Zobacz naszą galerię memów, które trafiają w samo sedno tatusiowego życia!
Poznaniacy mają rogale świętomarcińskie, w Zakopanem rządzą oscypki. A Lublin ma cebularza. Ten niedoceniany wypiek dzisiaj obchodzi swoje święto.
Uroczystość Bożego Ciała jest jednym z najważniejszych świąt w Kościele Katolickim. Ulicami Lublina przeszły uroczyste procesje.
Birety poleciały w górę, a potem – kiełbaski na ruszt. W piątek 13 czerwca studenci Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie oficjalnie pożegnali mury uczelni. Było uroczyście, rodzinnie i z humorem.
W Zespole Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie wręczono stypendia Prezydenta Miasta Lublin. Nagrody otrzymali uczniowie szkół ponadpodstawowych – laureaci i finaliści ogólnopolskich oraz międzynarodowych olimpiad, konkursów i turniejów przedmiotowych.
Wysoka średnia, bardzo dobra ocena z zachowania i sukcesy w konkursach artystycznych o zasięgu ogólnopolskim lub międzynarodowym - w Zespole Szkół nr 5 w Lublinie wręczono nagrody i stypendia Prezydenta Miasta Lublin dla 219 uczennic i uczniów z lubelskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
Szeregi policji zasiliło 5 mężczyzn i 4 kobiety. Legitymacje służbowe wręczył im młodszy inspektor Tomasz Gil, komendant wojewódzki policji w Lublinie oraz wojewoda lubelski Krzysztof Komorski.
Tłumy mieszkańców regionu, mnóstwo uśmiechu, aktywności fizycznej i inspirujących spotkań ze światem sportu – tak w skrócie można podsumować 26. Piknik Olimpijski, który odbył się w niedzielę.
Ci seniorzy pokazują, że ich styl życia to nie siedzenie w domu i oglądanie telewizji. Oni spędzają jesień życia aktywnie.
Jaki jest przepis na ponad 50 lat w małżeństwie? To wie 25 par z Lublina, które w sobotę obchodziły złote gody w Trybunale Koronnym.
Plac Łokietka przed lubelskim Ratuszem zamienił się w prawdziwą dziewiarską krainę.
Na kampusie Politechniki Lubelskiej zamieszkał nowy, wyjątkowy lokator. Ma brązowe kopytka, budowlany kask na głowie i pod pachą rulony z projektami – oto Koziołek Stach, najnowszy mieszkaniec lubelskiego szlaku koziołków. Odsłonięcie rzeźby zbiegło się z jubileuszem 60-lecia Wydziału Budownictwa i Architektury.