Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała dzisiaj rano wstępne wyniki tegorocznej matury. Egzamin dojrzałości zdało 80 proc. wszystkich absolwentów szkół ponadpodstawowych.
Wśród ponad setki nauczycieli akademickich oraz pracowników nauki i sztuki, którzy w zeszłym tygodniu w Pałacu Prezydenckim z rąk Andrzeja Dudy odebrali nominacje profesorskie znalazło się kilkoro naukowców z lubelskich uczelni.
Czepkowanie, hymn, łzy wzruszenia i słowa wdzięczności – tak w Instytucie Nauk Medycznych PANS w Chełmie 79 absolwentek i absolwentów kierunku Pielęgniarstwo I stopnia zostało symbolicznie przyjętych do zawodu. To nie tylko zwieńczenie trzyletnich studiów, ale też początek drogi pełnej odpowiedzialności i służby drugiemu człowiekowi.
Podpisane 2 lipca porozumienie pomiędzy Państwową Akademią Nauk Stosowanych w Chełmie a Wojskową Akademią Techniczną otwiera nowy etap współpracy akademickiej i naukowej. To kolejny krok ku wspólnym badaniom, innowacjom i dynamicznemu rozwojowi młodych talentów.
W czasie letniej przerwy w nauce Lublin modernizuje dziesiątki placówek oświatowych. Wśród prac są m.in. remonty łazienek, sal gimnastycznych, boisk i instalacji.
Mariusz Banach, zastępca prezydenta miasta Lublin ds. oświaty i wychowania jest dzisiejszym gościem programu Dzień Wschodzi. Rozmawiamy o problemach z jakimi musiała zmierzyć się edukacja w minionym roku szkolnym oraz wyzwaniach związanych z przygotowaniem szkół na kolejny rok, jakie przez wakacje staną przed władzami miasta.
Ósmoklasiści zdobyli średnio 64 proc. punktów z języka polskiego, 50 proc. z matematyki i 70 proc. z języka angielskiego. CKE opublikowała dane w piątek o godz. 9.
Szkoła Podstawowa nr 4 im. Bohaterów Lotnictwa Polskiego w Dęblinie dołączy do grona ponad 400 placówek w całym kraju, które korzystają z cyfrowej platformy Resql. Narzędzie do walki z przemocą rówieśniczą to nagroda w ogólnopolskim plebiscycie.
Wybór odpowiedniej drukarki do biura nie powinien być decyzją podejmowaną pochopnie. To inwestycja, która może realnie wpłynąć na wydajność pracy całego zespołu, komfort użytkowników oraz poziom kosztów operacyjnych. Dobrze dobrane urządzenie wielofunkcyjne to nie tylko kopiarka, ale również drukarka, skaner, a często także narzędzie do zarządzania dokumentami i bezpieczeństwem informacji. Jak więc wybrać drukarkę, która najlepiej odpowie na potrzeby Twojego biura?
W sobotę 28 czerwca w auli Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie odbędzie się niecodzienne wydarzenie – nadanie tytułu Rektora Honorowego prof. dr hab. inż. Włodzimierzowi Sitko, założycielowi i pierwszemu rektorowi tej uczelni.
Urban Lab Lublin startuje z pilotażowym projektem. Jego celem jest wyposażenie młodzieży w praktyczne umiejętności z zakresu pierwszej pomocy, samoobrony i reagowania w sytuacjach kryzysowych. Także tych w sieci.
Tutaj apel z okazji zakończenia roku szkolnego ma swój wojskowy sznyt. W XIV LO w Lublinie świadectwa odebrali dzisiaj m.in. uczniowie klas mundurowych, oddziałów przygotowania wojskowego a także profili celno-skarbowych i granicznych.
Dzisiaj ostatni dzień roku szkolnego 2024/2025. Sprawdziliśmy jak rozdanie świadectw i apel z tej okazji wygląda w Szkole Podstawowej nr 21 im. Królowej Jadwigi w Lublinie. Było dużo uśmiechu i radości. Dzieci przygotowały część artystyczną z tańcem i muzyką.
Zapaśnicy, pływacy, bokserzy, ciężarowcy, a nawet młody jeździec – aż 42 sportowców z województwa lubelskiego zostało dziś uhonorowanych w ramach programu LUBELSKIE TEAM SPORT.
W Zespole Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów prezydenta Lublina dla uczennic i uczniów szkół podstawowych – laureatów konkursów przedmiotowych oraz finalistów i laureatów olimpiad ogólnopolskich.
Pierwszy tytuł doktora honoris causa w historii istnienia Lubelskiej Akademii WSEI otrzymał profesor Leszek Balcerowicz.
Na której lubelskiej uczelni warto studiować? Która z nich jest najlepsza? Portal Perspektywy opublikował ranking najlepszych uczelni w Polsce. Na którym miejscu uplasowały się lubelskie uniwersytety?
Od 13 do 19 września Lublin ponownie rozbłyśnie nauką, pasją i odkrywaniem. Wszystko za sprawą XXI edycji Lubelskiego Festiwalu Nauki (LFN), który w tym roku odbywa się pod hasłem „Inżynieria życia”. Gospodarzem tegorocznej odsłony wydarzenia jest Politechnika Lubelska, która wraz z czterema innymi lubelskimi uczelniami oraz miastem Lublin przygotowała setki wydarzeń edukacyjnych i popularnonaukowych skierowanych do odbiorców w każdym wieku
Sztuczna inteligencja w przemyśle – roboty, które myślą szybciej niż my w poniedziałek rano. Sztuczna inteligencja (AI) to już nie tylko temat filmów science fiction, ale rzeczywistość, która codziennie wpływa na funkcjonowanie nowoczesnego przemysłu. Od automatycznego wykrywania defektów na taśmach produkcyjnych po przewidywanie awarii maszyn. Przemysł 4.0 nie byłby możliwy bez inteligentnych algorytmów uczących się szybciej niż student przed kolokwium.
Najzdolniejsi młodzi pasjonaci informatyki i szkoły, które wspierają nowoczesną edukację, zostali nagrodzeni podczas finałowej gali Lubelskiej Ligi IT. W poniedziałek 23 czerwca, w auli Zespołu Szkół nr 13 w Lublinie, poznaliśmy zwycięzców konkursu będącego częścią projektu „Lublin – Edukacyjna Przyszłość IT”.
Wrocław ma krasnale, Kraków smoki, a Lublin: koziołki. Ich znalezienie może być interesującym pomysłem na poznanie najważniejszych wydarzeń z historii Lublina.
Birety poleciały w górę, a potem – kiełbaski na ruszt. W piątek 13 czerwca studenci Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie oficjalnie pożegnali mury uczelni. Było uroczyście, rodzinnie i z humorem.